Mapa pełna nut

7 miesięcy temu

17 października br. dzieci z naszego przedszkola udały się w "Muzyczną podróż po Azji i Europie". Przewodnikami w tej wyprawie byli panowie Piotr i Paweł z pracowni "Jaszczur i Przyjaciele", którym kroku dotrzymywał zaproszony przez nich pan Dariusz.

Muzycy zaopatrzeni w różnorakie instrumenty przeprowadzili dzieli kolejno przez: Niemcy, Izrael, Włochy, Chiny, Francję i Węgry aż do Polski. Grając utwory charakterystyczne dla wymienionych państw, z pomocą ochotników prezentowali stroje regionalne. Co odważniejsi podejmowali się nawet wykonania narodowych tańców, takich jak: czardasz czy krakowiak.

Na zakończenie muzycy zagrali i zaśpiewali  "Przybyli ułani pod okienko", przypominając tym samym, że zbliża się listopad - czas, w którym dzieci poznają polskie pieśni patriotyczne. (MZ)