To już 10 lat…
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które równo 10 lat temu zostało ustanowione przez Sejm RP, by popularyzować edukację przedszkolną oraz podkreślić jej znaczenie w społeczeństwie. Przede wszystkim jednak jest to wyjątkowy dzień dla kilkulatków. Mogą bowiem na różne sposoby celebrować to, że są przedszkolakami.
Wspomniane święto obchodzone jest 20 września. Tego dnia przedszkola w całej Polsce organizują rozmaite zabawy i atrakcje dla najmłodszych.
Nie inaczej było w „Jedenastce”. Od rana w naszych salach wybrzmiewała zachęcająca do tańca muzyka. Nie brakowało mieniących się mnóstwem barw chust animacyjnych, uwielbianych przez dzieci balonów czy też baniek mydlanych. Były również: pamiątkowe zdjęcia, malowanie twarzy, dyplomy, medale i drobne upominki. Najważniejsze jednak, że na twarzach dzieci gościł uśmiech stanowiący najlepszy dowód udanej zabawy! (MZ)