W sportowej atmosferze

7 miesięcy temu

Dzień Chłopaka to święto obchodzone w wielu krajach na świecie. W Wielkiej Brytanii świętuje się je w kwietniu, w Norwegii w październiku, zaś w Kanadzie – w listopadzie. W Polsce wypada ono 30 września. Jako że w tym roku była to sobota, przedszkolni młodzi mężczyźni fetowali swój dzień w piątek (29 września).
W większości grup dominowały sportowe konkurencje. Chłopcy, gorąco dopingowani przez swoje koleżanki, rywalizowali, zmagając się z torami przeszkód, przeciągając linę, oddając strzały na bramkę itd. Były także zabawy z chustą animacyjną oraz tunel, przez który trzeba było jak najszybciej się przedostać.
Dziewczynki złożyły swym kolegom życzenia i wręczyły im upominki, medale, krawaty lub dyplomy. W niektórych grupach o dodatkowe okolicznościowe prezenty postarali się także rodzice. Świętowanie zakończyło się degustacją pysznego ciasta, które wyszło spod zdolnych rąk przedszkolnych pań kucharek. (MZ)