Przy dźwiękach muzyki

10 miesięcy temu

19 czerwca odwiedził nas pan Paweł Turek, mieszkający w Rzeszowie muzyk, który w swoim bogatym portfolio ma występy z takimi artystami jak: Kayah, Piotr Rubik czy Krzysztof Cugowski, zaś po wakacjach obejmie stanowisko nauczyciela gry na puzonie w Państwowej Szkole Muzycznej w Stalowej Woli. Celem pana Pawła było zainteresowanie dzieci instrumentem, który przed laty skradł jego serce.
Podczas warsztatów muzycznych dzieci z grup: "Krasnale", "Misie" i "Pszczoły" poznały brzmienie i części składowe puzonu. Wysłuchały V Symfonii Bethovena, a także znanego motywu muzycznego pt. "W grocie Króla Gór". Były zagadki muzyczne; zadaniem przedszkolaków było rozpoznanie utworów z bajek: "Koziołek Matołek", "Reksio", "Różowa Pantera". Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w grze na puzonie. Co ciekawe, udało się im wydobyć dźwięki z instrumentu, a nie jest to proste zadanie!
Na zakończenie spotkania pan Paweł zagrał dla zgromadzonych utwór jazzowy i zaprosił dzieci do szkoły muzycznej, w której już w najbliższym roku szkolnym będzie można uczyć się gry na puzonie.