Cud, miód...

11 miesięcy temu

13 czerwca 2023 r. nasze przedszkole odwiedził pan Piotr Wójcik - pszczelarz (a prywatnie tata Danielka z grupy "Misie"), aby podzielić się z dziećmi rozległą wiedzą na temat życia pszczół i wprowadzić najmłodszych w tajniki procesu powstawania miodu.
Pan Piotr przyniósł ze sobą rozmaite atrybuty, których używa, realizując swą pasję, m.in.: miotełkę, podkurzacz i specjalny kapelusz. Ten ostatni chętne dzieci mogły nawet przymierzyć. Absolutnym hitem wśród przedszkolaków okazały się: plaster miodu, prawdziwy ul i ramka zabezpieczona szybą, przez którą dało się podglądać pracowite pszczoły.
Na zakończenie pan Piotr przygotował dla wszystkich uczestników spotkania słodką niespodziankę, czyli degustację miodu z własnej pasieki.
Panu pszczelarzowi serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas. Był bardzo owocny, bo dzieciaki nauczyły się i zapamiętały mnóstwo informacji z intrygującego, a przez to jakże fascynującego świata pszczół. Przede wszystkim jednak dowiedziały się, jak ważne dla życia nas wszystkich są skrzydlate pracusie rodem z ula.
Spotkanie z tatą Danielka stało się pretekstem do tego, by cały wtorek poświęcić słynącym z pracowitości owadom. Tego dnia przedszkolna społeczność przywdziała ubrania w kolorach żółtym i czarnym. Z głośników płynął uwielbiany przez najmłodszych "Taniec Mai". Były też: opowiadania i bajki z pszczołami w roli głównej, zadania grafomotoryczne, gry dydaktyczne, nauka rysowania pszczoły krok po kroku i mnóstwo pomysłowych prac plastycznych, które stanowiły swoiste ukoronowanie "Dnia pszczół".