Cała Polska maluje "Giga laurkę" dla strażników lasów

11 miesięcy temu

Czy wiecie, że w 2021 roku w naszym kraju było prawie 3500 pożarów lasów, z czego aż 2400 została wywołana z winy człowieka!  Dlaczego o większości z nich nie słyszeliście? Ponieważ nasi Strażnicy Lasów, czyli STRAŻACY i LEŚNICY czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały.
W dniu 4 maja przypada święto Strażaka, a 5 maja święto Leśnika. Dziękujemy za ich pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami – tworząc najpiękniejszą GIGA LAURKĘ, składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez przedszkolaków i uczniów z całej Polski, która została wręczona  Strażakom i Leśnikom w dniu ich święta.
Z tysięcy nadesłanych laurek została  stworzona  najpiękniejsza, największa  GIGA LAURKA na świecie i wręczona Strażakom i Leśnikom. Wspólnie dziękujemy im za to, że chronią nasze lasy przed pożarami.
Mikołaj O. z naszego przedszkola również włączył  się w tworzenie tej gigantycznej
i wyjątkowej laurki dla Strażaka i Leśnika z okazji ich święta. Wykonał piękną pracę plastyczną otrzymując dyplom i certyfikat.

Doceniajmy pracę strażaka i leśnika - pamiętajmy las płonie szybko, a odrasta latami!