Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli

Dzień pełen kobiecości

12 miesięcy temu

8 marca wszystkie kobiety z naszego przedszkola, i te małe, i te całkiem duże, świętowały Dzień Kobiet. Pomysłów na miłe spędzenie czasu było mnóstwo! 
W młodszych grupach dominowało SPA: były ogórkowe maseczki, malowanie paznokci, masażyki, obcinanie włosów, makijaże itp. Oczywiście każde z tych działań było tylko inspirowane tymi z prawdziwych salonów urody oraz gabinetów odnowy i miało na celu rozwój zdolności: manualnych, sensorycznych, logopedycznych i szeroko pojętej kreatywności.
Starszaki z kolei poznawały sylwetki inspirujących kobiet (m.in. Wisławy Szymborskiej, Coco Chanel czy Marii Skłodowskiej-Curie), co uzupełnione było zabawami i zadaniami do wykonania, oraz historię kobiecej mody. Były także wybory miss oparte na zdobywaniu różnych sprawności, tańce i zabawy ruchowe z wykorzystaniem chustek i chusty animacyjnej oraz kwiaty i upominki; przygotowywane przez chłopców z przedszkola, ale i przez rodziców. Dziewczynki z dumą nosiły przygotowane specjalnie na tę okazję medale, szarfy lub korony, a o tym, że wszystkie kobiety lubią otrzymywać kwiaty, można było przekonać się, obserwując choćby te najmłodsze, z "Krasnali", gdy kolega z ich grupy wręczał każdej z nich po tulipanie. 
Żeńska część przedszkolnej społeczność składa serdeczne podziękowania za wszystkie miłe gesty, których doswiadczyłyśmy w Dniu Kobiet.