Menu
Strona głowna  /  Aktualności
  Witamy na stronie naszego przedszkola! 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Dziwny stwór z jeszcze dziwniejszym uśmiechem podkreślonym czerwonym kolorem ust. Zdaniem niektórych nawet zabawny. O uroczym imieniu Huggy Wuggy. Ten uśmiechnięty miłośnik przytulania, to postać z gry survival horror (adresowanej dla osób powyżej 16 roku życia, choć dostęp do niej powinni mieć tylko dorośli), który przytula by zabijać, a czerwień na jego twarzy otaczająca liczne zęby jest symbolem krwi jego ofiar.

Pojawienie się tej maskotki w naszym przedszkolu skłoniło nas do zadania jednego pytania Państwa dzieciom, które wcześniej nie przyszłoby nam do głowy - czy wiedzą kim jest Huggy Wuggy. Tak liczne entuzjastyczne “tak” nas przeraziło. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą - kontrolujmy dzieci w sieci. Robimy to, żeby uświadomić tych z Państwa, którzy nie mieli pojęcia z czym związana jest ta niepozorna maskotka, której popularność rośnie w zatrważającym tempie, tak jak nie miało o tym pojęcia wielu z nas. Robimy to, żeby poprosić o pomoc w zatrzymaniu tego bardzo niebezpiecznego trendu. Robimy to, żeby przypomnieć, że obecna technologia oprócz niesamowitych dobrodziejstw niesie za sobą ogromne zagrożenie. I to Państwo mogą ochronić przed nim swoje dzieci.

Huggy Wuggy jest grą na podstawie której powstało w internecie wiele agresywnych, przerażających treści. Państwa dzieci mogą trafić na nie bez żadnych trudności na ogólnodostępnym serwisie YouTube. Podobnie jak na kolejne wersje brutalnego serialu SQUID GAME z udziałem jednorożców, czy nawet świnki Peppy… W którym postacie giną w brutalny sposób po przegranej w dziecięcej grze. A to tylko dwa najmodniejsze tytuły ostatnimi czasy w oceanie niewłaściwych treści w internecie.

????????????

Dzieci w wieku przedszkolnym absolutnie nie są na nie gotowe. Rozwijające się układy nerwowe, wciąż raczkująca teoria umysłu, początki rozumienia emocji, kształtowanie wrażliwości, empatii, wciąż zbyt niska umiejętność kontroli emocji i samoregulacji, postępująca nauka norm i zasad społecznych, w przypadku młodszych przedszkolaków nie odróżnianie jeszcze w pełni fikcji od świata realnego kontra normalizowanie brutalności, upowszechnianie przemocy, wzbudzanie strachu. Co małe dzieci mają zrobić z przesyceniem tak wieloma agresywnymi wzorcami zachowania na ekranie, kiedy ich rozwój polega na naśladowaniu i eksperymentowaniu i w ten sposób zdobywają nowe umiejętności? Jak mają sobie poradzić z tak dużym przeładowaniem lękiem po obejrzeniu morderczych scen podrasowanych zatrważającą muzyką, kiedy wciąż uczą się radzić z emocjami wywołanymi porażką w grze z rówieśnikiem?

Kontrolujmy treści, które docierają do naszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać. Nie niszczmy ich świata. Chrońmy je przed tym przed czym chronić możemy, dopóki nie będą w stanie ochronić się sami.

 

Podsumowanie IV edycji konkursu Akademii Fotografii Dziecięcej pt. „Aktywna rodzina”

13 maja 2022 r. gościliśmy w naszych murach laureatów W tym roku odbyła się czwarta edycja tego fotograficznego „wyzwania”, a trud realizacji całego przedsięwzięcia spoczął na barkach: Angeliny Bobrowskiej, Małgorzaty Wojtali i Magdaleny Zawiszy.

Jako że zniesiono restrykcje, które przez dwa lata obowiązywały w związku z pandemią, wreszcie mogliśmy zaprosić do siebie dzieci (wraz z opiekunami), które przy wsparciu rodziców, wykonały konkursowe zdjęcia. Gościem honorowym była pani Magdalena Wrońska-Bulec, piastująca funkcję naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia w stalowowolskim magistracie.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji naszego konkursu była szeroko pojęta aktywność.

Wyszliśmy bowiem z założenia, że nic tak nie zbliża nas do siebie, jak wspólnie dzielone pasje. Co więcej, wszyscy doskonale wiemy, że sport i zabawa na łonie natury mają zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne. Ponieważ sposobów na to, by zażywać ruchu i jednocześnie przebywać razem na świeżym powietrzu, jest mnóstwo, poprosiliśmy dzieci, by uwieczniły na zdjęciach, jak one i ich bliscy spędzają aktywnie czas. Tak narodził się pomysł na temat i zarazem tytuł IV edycji konkursu Akademii Fotografii Dziecięcej, który brzmiał: "Aktywna rodzina".

Chociaż nadrzędną ideą naszego konkursu jest rozwijanie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci, w tym roku w sposób szczególny zależało nam na tym, by dołożyć swoją cegiełkę do promocji kultury spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie. Co więcej, istotne dla nas było (i mimo zakończenia konkursu jest nadal), by ten czas wypełniony był aktywnością.

Po liczbie prac, które wpłynęły w odzewie na nasze zaproszenie, wyraźnie widać, że idea, która nam przyświecała w tej edycji, spotkała się z dużą przychylnością. W organizowanym przez nas przedsięwzięciu wzięło bowiem udział aż 12 stalowowolskich przedszkoli! Fotograficznego wyzwania podjęło się 22 dzieci w wieku 5 i 6 lat. Wszystkie wykonane przez nie prace spełniły wymogi formalne. Co więcej, zgłoszone do konkursu zdjęcia cechowały: pomysłowość i duża różnorodność. Kreatywność - to słowo najlepiej podsumowuje IV edycję konkursu Akademii Fotografii Dziecięcej. W związku z powyższym, zdecydowaliśmy, że nagrody trafią do WSZYSTKICH autorów zdjęć. Wręczyły je im pani Małgorzata Kochan – dyrektor Przedszkola nr 11 i pani Magdalena Wrońska-Bulec.

Zanim jednak nadeszła ta najbardziej wyczekiwana pr

zez dzieci chwila, nasi goście obejrzeli występ pt. „Taniec motyli” w wykonaniu grupy „Biedronki”. Układ wywołał niekłamany zachwyt, a był to owoc pracy kilkunastu dziewczynek i ich wychowawczyń, tj. pani Małgorzaty Wojtali i pani Doroty Piekarz.

Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek.

Wszystkie konkursowe zdjęcia można podziwiać na stronie internetowej naszego przedszkola. Umieściliśmy je w prezentacji przygotowanej w formie wirtualnego albumu. Natomiast w dniach 23-31 maja br. pokonkursowa ekspozycja zawiśnie w holu budynku głównego Miejskiej Biblioteki Publicznej imienia Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli (przy ulicy Popiełuszki 10).PS. Chcemy gorąco podziękować Sylwii Karaban, Agnieszce Piętce i Bożenie Moskal-Smutek, a także Firmom: Xtreme Fitness Gyms, Decathlon i Biuro Plus za wszelkie wsparcie i życzliwość.

 

 

 

Link do prezentacji:

https://www.canva.com/design/DAE9tTHTLN4/FpyxqlFNnYgHPTbvUxPSBQ/view?utm_content=DAE9tTHTLN4&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton

 

 

W dniu 13.04.2022r. w przedszkolu zostały wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
w postępowaniu rekrutacyjnym.

 

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do jednostki w terminie do 22.04.2022 r. do godziny 15.00. Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest jednoznaczny z rezygnacją z miejsca w jednostce.

 

 
 
 
Otrzymaliśmy kolejne podziękowania z Ukrainy za zgromadzone dzięki Państwu dary. Trafiły one do żołnierzy oraz mieszkanców Kijowa. Poniżej prezentujemy nagranie:
 
https://www.youtube.com/shorts/eTggssrm4oc

 

 

 
 
Otrzymaliśmy podziękowania z Kijowa za przekazaną pomoc.
Poniżej prezentujemy nagranie.
 
 
https://www.youtube.com/shorts/zddf5LvVM1c
 
 
                              
 
Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2022/23 znajdują się w zakładce Rekrutacja
 
            
 
    Będziemy pamiętać!
Początek listopada to czas, w którym w sposób szczególny wspominamy tych, którzy od nas odeszli. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, że symbolem pamięci jest światło. Zapaliliśmy je przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II. Dzieci wraz z wychowawczyniami umieszczały pod postumentem polskiego papieża znicze. Była to okazja do przybliżenia najmłodszym Polakom tej wielkiej dla naszej historii postaci. 
 
 
 
 
Drodzy Rodzice !
 
Prosimy o zapoznanie się z  ważnymi informacjami RODO, które znajdują się w zakłdce "Polityka prywatności".
 
 
 
Archiwum aktualności
BIP