To takie proste!
Strona głowna  /  Galeria
Zapraszamy do oglądnięcia naszych zdjęć....
Galeria

Prezentujemy zbiór prac Kalinki, która za pomocą papieru, nożyczek, kredek i plasteliny, dzielnie wykonywała zadania przedszkolaka podczas zdalnego nauczania. Efekty tego pracowitego półrocza są imponujące. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-26

Przedstawiamy wykonanego przez Hanię - eko kwiatka. Przemiana papierowej rolki, którą zwyczajnie wyrzuca się do śmieci w kolorową ozdobę, to działanie charakteryzujące postawę proekologiczną. Tym sposobem w koszu wyląduje mniej śmieci, a pokój Hani zyskuje wspaniałą wiosenną dekorację.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-05

Starszy brat Oskar i jego młodsza siostra Zosia wykonali godła Polski z płatków kosmetycznych. Mali patrioci zawsze pamiętają o symbolach narodowych, znają ich symbolikę i ogromną wartość. Widać, że biało - czerwone, to ich barwy ulubione.

Oskar wykonał również super robota z kartonu i plastiku. Trzeba przyznać,że robi wrażenie. Niestety nie wiemy, czy to robot sprzątający, a może jakaś wyższa szatuczna inteligencja? 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-22

Hania nadesłała do nas zdjęcia kota i ptaka, które wykonała własnoręcznie z plasteliny. W przyrodzie, kot to naturalny wróg ptaka, jednak nie w tym przypadku. Plastelinowe zwierzątka Hani czują się doskonale w swoim towarzystwie. Wspaniałe prace Haniu.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-22

Marcel zainspirowany treścią "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie", również zaangażował się w obywatelskie powinności i stworzył papierową wersję polskiego Godła. Do swojej aktywności wciągnął kogoś z domowników i korzystając z szablonu jego dłoni, odrysował piękne białe skrzydła. Reszta wyszła równie znakomicie i po chwili można było już podziwiać efekty tej zharmonizowanej, zespołowej pracy. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-01

Kolejnym przedszkolakiem, który podjął wyzwanie zrobienia Godła Polski jest Filip. Dzięki zastosowaniu miękiego i puszystego materiału, jakim są płatki kosmetyczne, uzyskał efekt trójwymiarowości. Wspaniały, dumny, biały orzeł wygląda jakby próbował wzlecieć ku niebu. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-01

Trzecie Godło Polski pochodzi z domu Adriana, który z ogromną dbałością o detale wykonał tarczę herbową, a na jej tle umieścił misternie wyklejanego z płatków kosmetycznych dostojnego ptaka. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-01

Również Maja wykonała białego orła w koronie, który szeroko rozpościera skrzydła na czerwonym tle. 

Początki powstania godła związane są z Lechem, twórcą polskiej państwowości. Symbol orła jest związany z Gnieznem, czyli stolicą, która została stworzona przez Lecha. Gdy przebywał on pod Poznaniem, zobaczył nagle na drzewie gniazdo, w którym znajdował się biały orzeł z trzema pisklętami. Nagle orzeł rozpostarł skrzydła na tle czerwonego od zachodu słońca nieba. Widok ten tak zachwycił Lecha, że postanowił on wykorzystać motyw orła w swoim herbie.

Majka jako mała patriotka z wielką dumą prezentuje Herb Polski, tak jak orzeł z legendy prezentował swoje piękno i majestat. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-01

Święto przypadające na okres 2 - maja czyli Dzień Flagi, to jedno z tych ważniejszych w przedszkolnym kalendarzu. Znajomość polskich symboli narodowych to takie ABC małego Polaka. W tym czasie eksponujemy barwy narodowe w otoczeniu naszego domu, w pobliżu miejsca pracy, po to by podkreślić naszą przynależność i miłość do ojczyzny. W majowej galerii zaroiło się od białych orzełków. Pierwszego wykonała Wiktoria i chętnie zaprezentowała go koleżankom i kolegom z przedszkola. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-01

Higiena osobista to bardzo ważna sprawa. Kto myje ręce, buzię i całe ciało ten jest czysty, zdrowy i dobrze się czuje. Kalinka chciała zaznajomić pewnego brudaska z zasadami higieny i zmoczyła go czym prędzej za pomocą wody i farbki nabranej na pędzel. Kredki i ołówek pomogły wyczarować cudowne bańki z piany. Nawet kaczuszki chętnie korzystają z tej kąpieli.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-30

W dniu wczorajszym dotarła do nas piękna wyklejanka od Darii. Trzeba zaznaczyć, że wyklejanie na dużym formacie (A3) jest bardzo pracochłonne i potrafi zmęczyć. Jednak jak widać nasze przedszkolaki poradzą sobie z każdym, nawet najtrudniejszym zadaniem i chętnie podejmą niełatwe wyzwania. Pracują nie tylko w pojedynkę, ale również angażują w zabawę młodsze rodzeństwo. To jest właśnie zespół skazany na sukces! 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-24

Kacper również wykazał się swoją inwencją twórczą i nadesłał do nas zdjęcie wykonanego przez siebie Ekoludka.                  Do jego stworzenia wykorzystał  różne surowce wtórne: papier, plastik i drewno. Swojego eko - strażnika postawił na biurku    w swoim pokoju (w wiadomym celu).

Jak to dobrze, że nasza planeta ma takich nieustraszonych orędowników czystości i porządku. Z pewnością te uśmiechy zachęcą innych do podejmowania własnych proekologicznych działań na rzecz środowiska. Czapki z głów (a może nakrętki? jak kto woli).

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-23

Nasze przedszkolaki znają zasady segregowania śmieci i inne, które pozwalają chronić Ziemię przed zaśmieceniem                  i degradacją. Temat poświęcony zagadnieniom ekologii podjął Adrian. Dowodem na to, jest wykonana przez niego rodzina Ekoludków - wesołych postaci stworzonych z tekturowych rolek i bibuły. Mają one swoją obecnością przypominać o ważnym działaniu - segregowaniu śmieci. Bardzo miło z twojej strony Adrianie, że pomyślałeś również o innych domownikach                 i wykonałeś aż 3 postaci. Wzorowa proekologiczna postawa, godna naśladowania!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-22

Docierają do nas kolejne zdjęcia zapracowanych przedszkolaków. Temat wiosny i płynących z niej wszelakich dobrodziejstw kolorów, zapachów i dźwięków jest ciągle aktualny. Zapraszamy do oglądnięcia efektów działań plastycznych Kalinki.              W tutejszej galerii znajdziemy przemoczoną od deszczu, uśmiechniętą żabę, która chwali się swoim żółtym parasaolem, ale tak naprawdę wcale się nim nie osłania, bo uwielbia wiosenny deszcz. Kolorowe kwiaty, które nie mniej szczęśliwe wyrosły sobie gdzieś na łące i pną się ku słońcu. Jak również obrazki przedstawiające rośliny i zwierzęta kojarzące się z wiosną, które Kalinka zgrabnie połączyła w pary. Brawo Kalinko!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-21

Przedstawiamy kolejne dwie wspaniałe pisanki autorstwa Oskara. Jedna z nich wykonana jest z klocków lego, druga malowana kredką na papierze. Brawo za kreatywność i zaangażowanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-20

W tygodniu poświęconym tematyce wiejskiej zagrody, powstały prace przedstawiające zwierzęta żyjące w gospodarstwie. Od Filipa otrzymaliśmy pracę plastyczną przedstawiającą postać koguta - gospodarza i opiekuna wiejskiego kurnika. Przy pomocy kolorowego papieru, kleju i nożyczek udało się Filipkowi stworzyć dumnego ze swego kolorowego ogona ptaka. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-17

Z okazji Wielkiej Nocy powstało wiele różnych pisanek, wykonanych przez naszych podopiecznych. Kolejna wspaniałą pisankę do naszej przedszkolenej kolekcji wykonał Dominik. Jest to śmiejąca się plastelinowo- brokatowe jajo malowane również flamastrem. Oprócz tego Dominik korzystał z kart pracy "Domowego Przedszkola" i połączył w pary takie same obrazki. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-17

Wiktoria również jest już przygotowana do świąt wielkanocnych. Jej kolorowej pisance nie brakuje blasku, bo ozdabiają ją cekiny. A jak wiadomo cekiny to jedna z rzeczy którą dziewczyny lubią najbardziej. Na nadesłannym zdjęciu widzimy uśmiechniętą dziewczynkę, dumną z wykonanej pracy. I bardzo słusznie, bo z takiej pisanki można być dumnym!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-10

Tradycji malowania pisanek uległa także Daria. Kolorowe styropianowe pisanki powstawały w rodzinnej atmosferze. Po wyschnięciu farby, te świąteczne dzieła ozdobią zapewne stół wielkanocny. Dobra robota dzieciaki!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-10

Z wielkim rozmachem do malowania pisanek podszedł Adrian. Wykorzystując kolorową kredę, namalował okazałych rozmiarów pisankę na przydomowym chodniku. Czyżby rzucił pisankowe wyzwanie swoim sąsiadom? Możliwe, że teraz na tym osiedlu powstaną kolejne kredowe pisanki, bo dzieło Adriana bardzo inspiruje.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-10

W Wielkim Tygodniu spodziewaliśmy się działań atrystycznych zwiążanych z tradycjami wielkanocnymi i nie zawiedliśmy się. Swoją świąteczną pisankę, jako pierwszy przedstawił Filipek. Jak widać na załączonych zdjęciach, łączenie różnych technik plastycznych może dać wspaniały efekt.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-10

Wiktoria natchniona wiosenną aurą stworzyła wyklejankę z żabkami w roli głównej. Żabki wystawiły brzuszki z wody i opalają je sobie pierwszymi wiosennymi promieniami słońca.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-10

Z gorącymi pozdrowieniami dla pani dyrektor, wszystkich pań i dzieci z przedszkola otrzymaliśmy pracę plastyczną od Bartosza. Spacer po łące wśród kwiatów i kolorowych motyli latających wokół, to prawdziwa przyjemność, przeniesienie tych emocji na papier to prawdziwa sztuka. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-10

Kontynując temat wiosny przedstawiamy prace wykonane przez Dominika z naszego "Domowego przedszkola." W kartach pracy Dominik poszukiwał zwiastunów wiosny, łączył w pary takie same obrazki i wypełniał kredką kolorowanki. Jak widać także nasze najmłodsze przedszkolaki wytrwale ćwiczą swoje umiejętności manualne i umysłowe - brawo!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-09

Kolejna praca plastyczna dotarła do nas od Filipka. Ilustracja przedstawia żabki w stawie, które wychyliły z wody swoje ciekawskie główki, czyżby śpiewały piosenkę powitalną na cześć Pani wiosny?

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-03

Wiosna nadeszła, wiemy już napewno!

Ten fakt nie umknął również uwadze Zuzi, która nie tracąc ani chwili, wyjęła swoje farby i pędzel, aby uwiecznić jej postać na papierze. I w ten oto sposób jest; uśmiechnięta, z rozwianymi włosami, w zwiewnej sukience - zielonej oczywiście. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-02

Lata pszczoła tam i tu,

zbiera pyłek z kwiatów stu.

W ulu miodek przygotuje,

wszystkie dzieci poczęstuje.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-16

Tu śpiewa ptaszek, tam gwiżdże wiatr,

muzyka otacza cały świat.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-25

Ekologia ważna sprawa

wie to mały wie to duży.

Kiedy dbasz o swą planetę 

to dokoła wszystkim służy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-23

Kocham Babcię i Dziadziusia

podpisano Mała Wnusia

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-21

Ferie zimowe to piękny czas

możesz się bawić w śniegu po pas.

Albo na lodzie kręcić kółeczka

czy pędzić z góry na szybkich saneczkach.

Ale pamiętaj kolego mały

pilnuj zasad bezpieczeństwa,

do przedszkola wracaj cały.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-20

A na balu jest wesoło

piękne pary krążą w koło.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-18

"Jezus malusieńki,

leży wśród stajenki..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-17

Mikołaju, Mikołaju,

co tam masz w tym worku?

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-16

Nasz kochany Mikołaju,

czekaliśmy cały rok

aż odwiedzisz nas w przedszkolu

do sal naszych zrobisz krok

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-08

Dzisiaj wielkie wydarzenie

patrzą na nas wszystkie Panie

za chwileczkę na tej scenie

odbędzie się pasowanie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-12-02

"(...) i nie strasznym im deszcz

i nie straszny im chłód

bowiem w sercach ich jest

dużo radosnych nut..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-25

"Jesienią, jesienią
Sady się rumienią;
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią..."

M. Konopnicka

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-24

"Wywiodłeś naród z domu niewoli,
z pod pęt łańcucha
na bój - o życie, o jasność doli,
o wolność ducha."

Rajmund Bergel

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-17

"A ten pomidorek dobrze jest nam znany,
dobrze jest nam znany, bardzo lubiany.
Bo i kolor ładny i potrawa zdrowa,
zupa lub sałatka pomidorowa."

sł. H. Łochocka, muz. M. Sawa.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-15

"Idę z mamą na wystawę!
To dopiero jest ciekawe !
Piękny pałac, wielka brama...
"To muzeum" - mówi mama."

D. Wawiłow

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-14

"(...) Jaszczur i przyjaciele, 

z nimi smutek i żal szybko odpłyną w dal.

Jaszczur i przyjaciele,

dzisiaj zabioroą was w zaczarowany muzyczny świat."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-12

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-11-03

"W Pacanowie kozy kują
więc koziołek, mądra głowa
błąka się po całym świecie
aby dojść do Pacanowa..."

K. Makuszyński

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-20

"Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich..."

Cz. Janczarski

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-15

"Książka jest mym przyjacielem,

z niej wyczytam bardzo wiele..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-12

"W naszej bibliotece,

jest książek bez liku.

O dzieciach, pociągu

czy o koguciku..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-10

"Sałatka, sałatka owocowa

bardzo smaczna, tak smaczna jest i zdrowa..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-08

"jesień, jesie, chodź do nas..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-29

Tato, Mamo ukochana,

Wy jesteście wszystkim dla nas...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-23

Wszystkie dzieci dziś wesołe,

już czekają niecierpliwe

bo za chwilę wszyskie razaem

będą bawić się szczęsliwe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-02

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-04

Nowy dzień świąteczny mamy.
Drugi maja – to Dzień Flagi.
Choć historia barw jest stara
to dopiero teraz flaga
doczekała takiej chwili,
w której ją radośniej czcimy.

Z. Tyszkiewicz

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-03

"Jak smakuje muzyka? Jaki kolor ma?

Czy nogi ma i ręce? Czy może uszy dwa?..."

G. Świerczyńska

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-02

"Choć myślisz, że jesteś mały,

to tak naprawdę jesteś wielki,

bo włączyłeś się w akcję

NAKRĘTKI DLA MILENKI."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-05-01

"Chętnie dziś pokażę wam, jaki wielki talent mam."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-18

"Gdzieś w babcinej szafie

śpią pożółkłe fotografie. 

A zaklęte w nich wspomnienia

są nie do podrobienia."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-18

Ogień i woda, ziemia, powietrze, 

cztery żywioły, chcesz wiedzieć więcej?

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-06

To wiosenne igraszki

kwitną pąki, śpiewają ptaszki.

Bocian już gniazdo sobie mości 

każdy gospodarz chętnie go gości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-05

Pełno jest muzyki w całym naszym świecie

zamknijcie oczy i posłuchajcie, a zaraz się o tym dowiecie.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-04-04

"Jedz owoce i warzywa,

szybko biegaj, dużo pływaj,

azby zdrowym, silnym być

oraz bardzo długo żyć."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-24

U nas zawsze jest weselej, gdy nas odwiedzą "Jaszczur i Przyjaciele"

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10

Dziś w przedszkolu wielki bal,

bal wspaniały na sto par...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-24

Babciu babciu ukochana

weź dziś wnuczka na kolana.

Dziadku wnusię swą ucałuj

i słodyczy dziś nie żałuj.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-02

"Święta, święta..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-13

Zróbmy do przodu krok z nadzieją i radością w Nowy Rok!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-01

Wspólne kolędowanie...

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-01

Ukochany Święty,
przyniósł nam prezenty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-07

Św. Andrzeju daj nam znać, 
co się z nami będzie dziać.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-06

Polska to mój kraj kochany
w którym wszystko takie cudne
chociaż blizny ma i rany
kochać Polskę? To nietrudne.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-05

W dniu naszego pasowania,
chcemy wszystkim wam powiedzieć
przedszkolaki z nas wspaniałe,
niech usłyszy, kto chce wiedzieć.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-04

– Kto ty jesteś?
– Polak mały.
– Jaki znak twój?
– Orzeł biały.
– Gdzie ty mieszkasz?
– Między swemi.
– W jakim kraju?
– W polskiej ziemi.
– Czem ta ziemia?
– Mą ojczyzną.
– Czem zdobyta?
– Krwią i blizną.
– Czy ją kochasz?
– Kocham szczerze.
– A w co wierzysz?
– W Polskę wierzę.
– Coś ty dla niej?
– Wdzięczne dziecię.
– Coś jej winien?
– Oddać życie
Władysław Bełza

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-03

"...Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka? 
W niewymierzonej krainie leży. 
Jest w każdym wiernym sercu Polaka, 
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył..."
A. Słonimski

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-02

Przed południem w grupie Misie
dużo śmiechu i radości
bo miś panda, nasz braciszek
właśnie do nas przyszedł w gości.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-01

"Jest na mapie mała kropka,
ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz.
Jakie ciekawie i wesoło
w moim świecie naokoło..."
Joanna Białobrzeska

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-26

Jesienią, jesienią
Sady się rumienią;
Czerwone jabłuszka
Pomiędzy zielenią.

M. Konopnicka

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-25

"Po pięciolinii, z dołu do góry, 
skaczą muzyczne śmieszne kangury. 
Skaczą w tył i skaczą w przód, 
torby mają pełne nut!"

D. Gellner

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-24

Jeśli czytać lubisz 

nigdy się nie nudzisz!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-23

"Spośród słów używanych nieczęsto, polska_flaga
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość."

M. Wolski

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-13

Kto chce małym być siłaczem,
zjada wszystko i nie płacze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-10

"Jeśli chcesz się żywić zdrowo, jadaj zawsze kolorowo! 
Jedz owoce i jarzyny, to najlepsze witaminy!"

S. Karaszewski

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-09

"Szanuj książeczki czyś mały czyś duży
One zabiorą cię w świat podróży..."

E.Safarzyńska

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-08

"Po pięciolinii, z dołu do góry, 
skaczą muzyczne śmieszne kangury. 
Skaczą w tył i skaczą w przód, 
torby mają pełne nut!"

D. Gellner

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-28

"Muszelki są piękne! Muszelki są różne.
Spiczaste i płaskie, okrągłe, podłużne,
w kropeczki, w kreseczki tęczowe lub nie -
tu śmieje się jedna, tam śmieją się dwie!"

D. Gellner

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-27

"Jesień jesień jest na świecie,

czy widzicie? czy juz wiecie?

złote liście zrzuca z drzewa,

a ptak w gniazdku juz nie spiewa...."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-26

"Byłoby dziś znakomicie
lepiej poznać wiejskie życie...

...Wokół łąka, pola, las,
tam spokojnie mija czas.

Nieopodal płynie rzeka,
szum jej słychać już z daleka.

Więc słuchajcie moi mili,
nie zwlekajcie ani chwili.

Zapraszam Was na wycieczkę,
gdzie wiejskie zwierzęta poznacie troszeczkę."

A. Wojtyła

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-15

"Z okazji Dnia Chłopaka 
wiele uśmiechów, a mało złości,
jak najmniej smutków, dużo radości!"

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-14

"Każde dziecko dobrze wie,

chcesz być zdrowy? Ruszaj się."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-14

Sport to zdrowie, 
każdy przedszkolak Ci to powie!
Weź skakankę albo piłkę 
i wyjdź sobie na godzinkę.
Korzystaj ze świeżego powietrza,
a Twoja kondycja będzie lepsza.
Baw się, skacz i biegaj,
a na zawodach po nagrody sięgaj.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-21

"Jeśli lubisz książki czytać

biblioteka cię przywita

z otwartymi ramionami

i uraczy cię książkami"

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17

Droga mamo, drogi tatku 
mamy dla Was dziś po kwiatku.
Dla Was dzisiaj te występy,
choć nam trema depcze pięty.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-17

Pierwszy czerwca dzień radosny
kwitną kwiatki, słońce świeci...
W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzę Tobie sercem całym
moc uśmiechu i radości
szczęścia, zdrowia, pomyślności.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-01

Ta drabina to schody do nieba, 
A ta miska nad schodami to księżyc.
Tamten miecz to zwykły pogrzebacz,
A z garnków są chełmy rycerzy,
Ale kto w te czary nie wierzy?
To jest teatr.
A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-26

Dzisiaj w auli już od rana
Rzecz się dzieje niesłychana
Wiersze różne mówią dzieci
Jedne słabiej, inne lepiej.
Konkurs w przedszkolu ogłoszono
I pedagogiczne grono
Czeka na tą wymarzoną,
Co najlepiej wierszyk powie.
To się aż nie mieści w głowie!

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-26

Ślęczy pająk na suficie,
myśli sobie; „co za życie?
Tylko muchy łapię w sieć,
pragnę lepszy żywot mieć."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-26

"Tutaj każdy jest radosny,
nowy dzień to środek wiosny.
Więc czytajmy dzieciom bajki,
w nich czarodziej pali fajki..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06

"Kto się w berka bawić chce,
niech tu szybko stawi się,
bo zaczynam wyliczanie,
zaraz berkiem ktoś zostanie."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-06

"Perkusja bębnami popularnie zwana,
to przyjaciółka ma ukochana.
Dudnię w nią całymi dniami,
przez to się kłócę z sąsiadami.
Talerzy wiele i jeden bas
w które uderzam kiedy mam czas."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-05

"...A każda jak zorza szalona,
biało-czerwona, biało-czerwona,
czerwona jak puchar wina,
biała jak śnieżna lawina,
biało-czerwona..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-04

"Drugi Maja-Flagi Święto
więc powiewam rozciągniętą
Flagą biało-czerwoną
przez siebie zrobioną..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-29

"Gdy zgasną wszystkie światła, a słońce oczy zmruży,
Na niebie pojawi się mapa kosmicznej podróży..."

A. Karcz

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-19

"...Stara pożółkła fotografia, 
Z tej bezimiennej opowieści, 
W rodzinnym albumie 
Nie przez przypadek 
I tyle ciekawych zawiera treści."

 

                               J. Herman

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-16

"Do, re, mi, fa, 
sol, la, si, do – 
podśpiewują, 
polem idą. 
Osiem nut, 
osiem sióstr, 
rozśpiewanych 
w cieniu brzóz."

            T. Kubiak

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-18

"Bo w teatrze, w teatrze, w teatrze,
czarodziejskie jest to, na co patrzę.
Gdy się tylko podnosi kurtyna,
to od razu czar działać zaczyna."
                                M. Majewski

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-13

"Pędzą wnuki ulicami 
z ogromnymi laurkami. 
Te laurki pełne kwiatków 
są dla wszystkich babć i dziadków."

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-12

"Dziś w przedszkolu śmiech i tańce,
 z wodzirejem mamy bal.
Przyszły różne przebierańce,
z przystrojonych pięknie sal..."

                   G. Świerczyńska

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-11

"Rozwarły się niebiosa,
Już kolęd płyną dźwięki:
O witajże nam, witaj,
Jezuniu malusieńki."
             H Golczowa

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-22

"To właśnie tego wieczoru, 
od bardzo wielu wieków, 
pod dachem tkliwej kolędy 
Bóg rodzi się w człowieku."

               L. Krzemieniecka

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-21

"Gdyby komuś coś się stało 
Podejdź i zapytaj „HALLO?"
Klęknij obok na kolanka 
Jak uczyła przedszkolanka 
Chwyć rączkami za ramiona 
I poczekaj czy zawoła 
Jeśli nic nie odpowiada 
Krzycz o pomoc..."

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-14

"6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie."
Halina Szal

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-08

"Witam cię kartek szelestem,
Tytułem na pierwszej stronie,
witam!
Bo po to przecież jestem,
Żebyś mnie ujął w dłonie
I czytał!"

Edward Szymański

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-07

"Jest takie miejsce, gdzieś w środku świata,
Gdzie radość i smutek z nauką się splata.
Miejsce, gdzie słońce w dzień pochmurny świeci,
miejsce, gdzie można spotkać dużo dzieci."
M. Korotko

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-06

"Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo 
bo w książkach tak wiele się dzieje. 
Na przykład gdy czytasz Kubusia Puchatka
Choć znam go to zawsze się śmieję."

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-03

"Andrzejkowe mamy święto,
Co się dzisiaj nam wywróży?
Mamy miskę pełną wody,
Wosk w garnuszku i klucz duży..."
B. Forma

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-03

"Dziś jest nasze pasowanie
są tu nasze drogie panie
już od dzisiaj przyrzekamy
że przedszkole pokochamy.."

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-12-02

"Do przedszkola wpadły nutki
wszystkie miały czarne butki
czarne szelki i czapeczki
i skakały jak piłeczki."

D. Gellner

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-16

"Spośród słów używanych nieczęsto,
tłumnie dzisiaj na place wybiegło
słowo piękne, jak honor i męstwo,
słowo, które brzmi – niepodległość..."
M. Wolski

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-13

"Gimnastykuj się codziennie,
zobacz jakie to przyjemne
W zdrowym ciele zdrowy duch
pokaż jaki z Ciebie zuch..."
A. Galica

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-12

"Jest takie magiczne pudełko,
w nim świat zaczarowany,
świat bombek choinkowych,
mojej babci, od jej mamy..."

Jolanta Herman

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-11

"Niech ten wierszyk was przekona:
mycie ząbków to ochrona,
a dentysta to przyjaciel,
więc go często odwiedzajcie."

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-11-10

"Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.
Czuwa żeby się komuś coś złego nie stało.
Z daleka już widzimy, jego czapkę białą."

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-10

"Samotny kustosz w muzeum po zmroku 
odpoczywając po trudach dnia ,
patrząc na rzeżby , i obrazy wokół 
w oczach ma nic tylko brak .
Brak spojrzeń , gestów i osób wokół .
Nagle ogarnął go smutek i strach."

K. Żuraw

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-09

"Wokół piłki zamieszanie 
gdzie uciekła nie wiem, 
- czeka na dobre wybijanie 
i ze strzelcem na spotkanie... "

A. Baltissen

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-10-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-09-01

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-08-29

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-08-28

"Niech mi powie, kto ma chęć
i kto chce być ze mną szczery,
czy dwa razy dwa jest pięć,
czy dwa razy dwa jest cztery?..."

J. Brzechwa

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-08-27

"Biedny jestem sierota,·
Ojca zmarłego syn,·
Tyś, bracie, dostał młyn,·
A ja dostałem kota,·
Dostałem kota w spadku·
I zginę w niedostatku."

J. Brzechwa

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-14

Powiedziałam do bębna: 
- Bębnie, 
żal mi ciebie, biedaku, 
dogłębnie. 
Życie masz strasznie ponure, 
ciągle dostajesz w skórę, 
walą w ciebie jak w bęben, 
tłuką cię bezlitośnie, 
ja bym, na twoim miejscu, 
uciekła gdzie pieprz rośnie... 
A bęben spojrzał na mnie 
i rzekł ponurym głosem: 
-Sztuka wymaga poświęceń, 
dla sztuki wszystko zniosę!

W. Chotomska

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-11

"...Książki na półkach stoją równiutko,
pośród regałów chodzę cichutko.
Sięgam po książkę, co na końcu
grzbiet swój wygrzewa w marcowym słońcu...."

Karolina Kupisz

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-09

"Za to ważne Flagi święto
wyrażamy wdzięczność wielką."

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-08

"Każdy od Pana Boga jakiś talent dostał.
Odnaleźć go w sobie to sprawa nie prosta."
Antoneta-Anna Bednarek 

komentarzy: (0)
data dodania: 2017-05-01Strony www dla przedszkoli