"Myję ręce, bo wiem więcej"

21 dni temu

Umyj rączkom brzuszki

Potem plecki i paluszki

Potem palce złap na wędkę

Pokręć kciuki śrubokrętem

I na koniec swe paluszki

potrzyj szybko o dwa brzuszki!

5 kwietnia 2024 r. przedszkolaki z grupy Biedronki, Pszczoły i Plastusie wzięły udział w zajęciach „Myję ręce, bo wiem więcej”, które przeprowadziała pani z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Stalowej Woli.
Dzieci dowiedziały się, że każdego dnia wszyscy dotykamy wielu rzeczy, na których powierzchni gromadzą się rozmaite wirusy i bakterie. Mimo że nie widzimy ich gołym okiem, są bardzo groźne, ponieważ szybko się rozprzestrzeniają i powodują choroby. Przedszkolaki omawiały ilustracje mówiące o tym, w jakich sytuacjach należy bezwzględnie dbać o higienę rąk. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest codzienna higiena, utrwaliły bardzo ważny nawyk mycia rąk, a przy tym doskonale się bawiły i z pewnością zapamiętają, że zapobieganie przenoszeniu zarazek i bakterii jest bardzo proste – wystarczy dokładnie myć ręce.