W teatralnej krainie czarów

16 dni temu

Piękne, barwne kostiumy, śpiewane na żywo piosenki, choreografia i taniec świateł – tak w skrócie można scharakteryzować musical pt. „Alicja w krainie czarów”, na który 11 kwietnia wybrały się nasze przedszkolaki. W spektaklu tym wystąpili aktorzy z wrocławskiego Teatru Muzycznego FORTE, a – by go zobaczyć – musieliśmy udać się do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
Dla zdecydowanej większości dzieci był to pierwszy w życiu kontakt z prawdziwym teatrem. „Alicja…” okazała się intrygującą, rozwijającą wyobraźnię opowieścią. Wydaje się, że każdy widz znalazł w tym przedstawieniu coś dla siebie. Dzieci dobrze się na nim bawiły i żywiołowo reagowały na to, co działo się na scenie. Przesłanie musicalu, by do końca walczyć o spełnienie własnych marzeń, okazało się niezwykle inspirujące. Godzina z najbardziej charakterystycznymi postaciami z historii o Alicji w błękitnej sukience upłynęła nam szybko i już nie możemy doczekać się kolejnej okazji, by rozsiąść się w teatralnych fotelach i przenieść w rzeczywistość wykreowaną przez aktorów… (MZ)