"Królowe czytania"

miesiąc temu

7 marca odbyło się podsumowanie konkursu pt. "Królowe czytania", którego organizatorkami  były: Angelina Bobrowska i  Anna Pamuła - Kaczmarczyk (przedszkolny psycholog). Głównymi celami konkursu było: rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, pokonanie bariery nieśmiałości podczas występów publicznych i wzmacnianie poczucia własnej wartości. Konkurs przeznaczony był  dla wszystkich dziewczynek z grupy "Plastusie". Ich zadaniem było głośne przeczytanie lub wyrecytowanie wybranego tekstu wiersza lub bajki. Rolą rodzica była  pomoc dziecku w nauce czytania. Mile widziane były: stroje, rekwizyty, scenografia itp.  W skład jury wchodziły  Panie z grupy, zastępca Pani Dyrektor  i chłopcy. Konkurs ten  wynikał z potrzeb dzieci z grupy. Miał na celu pokonanie lęku przed występami publicznymi oraz w grupie rówieśniczej. Do konkursu przystąpiło 6 dziewczynek.

Wśród których wyłoniliśmy zwyciężczynie:

1 miejsce : Kaczmarczyk Zofia

2 miejsce: Kotołowska Zuzanna

3 miejsce: Karaban Maja

Ponadto wyróżnione zostały:

Kalinka Kufel

Michalina Cichocka

Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia.