Zasłuchani, zaczytani

miesiąc temu

21 marca br., a więc dokładnie pierwszego dnia wiosny, odwiedziła nas doskonale znana wszystkim przedszkolakom pani Angelika z Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Jak zawsze, przyniosła ze sobą przepastną torbę po brzegi wypełnioną książkami, a dzieci z poszczególnych grup wybrały te pozycje, których chciały wysłuchać. Niekwestionowaną zwyciężczynią była „Kicia Kocia”, ale uwagę przedszkolaków przyciągnęły również wydawnictwa nawiązujące do świąt wielkanocnych.
Czas spędzony w towarzystwie pani bibliotekarki upłynął nam miło. Był także niezwykle wartościowy. Nasi podopieczni po raz kolejny udowodnili, że uwielbiają, gdy głośno im się czyta. Potrafią przy tym skupić się i wyciszyć. Co ważne, przy okazji poszerzają swoją wiedzę o otaczającym świecie, zwiększają zasób słów i stymulują własną wyobraźnię. (MZ)