Dzień dinozaura

„Dinozaury miały siłę
Jedne groźne, inne miłe.
Choć minęło milion lat,
Dobrze zna  ich cały świat.
Pterodonka narysuję,
Dinozaura dzień świętuję.”

Dzień dinozaura wypada 26 lutego. W grupie "Plastusie" to nietypowe święto było obchodzone z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury. Jest to wspaniała okazja, aby sprawić frajdę przedszkolakom oraz pogłębić ich wiedzę na temat prehistorycznych gadów.
Już od rana dzieci oglądały przyniesione przez siebie zabawki - dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. A tuż po śniadaniu przeniosły się w ich niezwykły, prehistoryczny świat za sprawą przygotowanego na tę okazję filmu edukacyjnego. Dzięki niemu mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Dowiedziały się też kim jest paleontolog i czym się zajmuje. Następnie uczestniczyły w szeregu dino -zabaw takich jak: chodzenie po śladach dinozaurów, poszukiwanie dino-skamielin, wykonanie masy solnej, odbijanie śladów wybranych dinozaurów oraz wykonanie niezwykłych prac plastycznych. Dzień dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla dzieci dużą atrakcją. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.