Przedpołudnie z "Brzydalem"

2 miesiące temu

22 lutego 2024 r. wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w „Misiowej” sali, by wspólnie obejrzeć teatrzyk w wykonaniu aktorów z Agencji Artystycznej „Horyzont” z Krakowa.
Przedstawienie traktowało o szyderczym i zachłannym Gagatku oraz mądrym, uczynnym misiu Brzuszatku (nazywanego przez Gagatka „Brzydalem”) i poruszało problem tolerancji. Spektakl utwierdził też młodych widzów w tym, że największym skarbem jest przyjaźń.
Dzieci doskonale się bawiły. Przeżywały losy bohaterów, ale też miały swój czynny wkład w przedstawienie. Jego wychowawczy aspekt, dynamiczna akcja i niebanalna tematyka po raz kolejny utwierdziły nas w przekonaniu, że czas spędzony w towarzystwie krakowskich aktorów zdecydowanie nie był stracony. Przeciwnie! Najmłodsi szybko zrozumieli, że inny nie znaczy gorszy, a okazywanie ludziom szacunku i dbanie o przyjaźń są bardzo ważne. (MZ)