Magiczne chwile, świąteczny dzień

4 miesiące temu

21 grudnia 2023 r. punktualnie o godzinie 10 cała przedszkolna społeczność zgromadziła się w sali "Biedronek". W rozświetlonej mnóstwem choinkowych światełek scenerii, dzieci z najstarszej grupy wystawiły jasełka, w których opowiedziały historię narodzenia Jezusa.
"Biedronki", wcielając się w role: aniołków, pasterzy, trzech mędrców, dzieci oraz Maryi i Józefa, pomogły nam poczuć pełen magii nastrój zbliżających się świąt. Bez wątpienia sprzyjała temu piękna, klimatyczna dekoracja oraz pełna nastrojowych, wzruszających piosenek oprawa muzyczna. Podopieczni pani Doroty i pani Pauliny zaprezentowali cały wachlarz swych umiejętności. Włożyli w przedstawienie mnóstwo serca, więc zostali nagrodzeni gromkimi brawami (dodajmy: w pełni zasłużonymi).
Po jasełkach wszystkie grupy udały się do swoich sal, gdzie przy udekorowanych stołach spożyły uroczysty obiad.
Takie wspólne celebrowanie świąt przyczynia się nie tylko do zaznajamiania dzieci z bożonarodzeniowymi tradycjami, lecz także do wzmacniania relacji pełnych wzajemnej serdeczności. (MZ)