Warsztaty pachnące czekoladą

5 miesiące temu

14 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty czekoladowe. Poprowadzili je pani Justyna i pan Michał.
Dzieci, podzielone na trzy grupy, miały możliwość poznania historii kakaowego przysmaku i tajniki dotyczące jego produkcji. Mogły wziąć w ręce owoc drzewa kakaowego (okazał się zaskakująco ciężki!)  i powąchać jego nasiona, których – jak się okazuje – w jednym owocu może być nawet 50. Dowiedziały się, czym jest miazga kakaowa i że najzdrowsza jest ta czekolada, która zawiera jej najwięcej, czyli gorzka.
Największą atrakcją było jednak współtworzenie czekolady. Dla przedszkolaków już samo obserwowanie płynnej czekolady, szczelnie wypełniającej silikonowe formy, było nie lada gratką. Dzieci samodzielnie ozdobiły słodkie smakołyki, które po stężeniu i zapakowaniu, wzięły do domu.
Na zakończenie wszystkie małe łasuchy otrzymały certyfikaty poświadczające uczestnictwo w warsztatach.  (MZ)