W świątecznym nastroju

5 miesiące temu

12 grudnia „Pszczoły” zaprosiły do siebie rodziców, by ci mogli wziąć udział w zajęciach otwartych poświęconych tematyce bożonarodzeniowej.
Najpierw dzieci, ubrane na czerwono, zatańczyły do kilku świątecznych utworów, wprowadzając zgromadzonych w odpowiedni nastrój. Następnie rodzice zyskali możliwość obserwowania swych pociech podczas zajęć.
Wprowadzenie do tematu stanowiło opowiadanie A. Galicy pt. „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie?”. Dzieci doskonale zrozumiały jego przekaz. Po edukacji językowej nastąpił czas zmagań z matematyką, do których zostały wykorzystane pierniczki. Były też: zabawa ruchowa „Bombki do pary”, segregowanie kart demonstracyjnych z rozmaitymi tradycjami, spośród których dzieci miały wybrać te związane z Bożym Narodzeniem, oraz zadanie podsumowujące typu: „Prawda czy fałsz?”. Po tej części nastąpił pokaz muzycznych umiejętności „Pszczół”. Wykonały one instrumentalizację kolędy i wzruszającej świątecznej piosenki. Ostatni punkt zajęć stanowiły warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami ozdabiały aniołki z malowanej na biało sklejki. Zabrały je do domów i obiecały powiesić na swoich choinkach.
Przedświąteczne spotkanie zakończyło się złożeniem życzeń i wręczeniem dzieciom upominków przygotowanych przez wychowawczynie grupy. Z pewnością dla młodszych uczestników tego przedsięwzięcia była to okazja do zaprezentowania nabywanych w przedszkolu umiejętności, zaś dla rodziców – do poczucia dumy z pociech. Wzruszenie malujące się na wielu rodzicielskich twarzach świadczyło o zasadności zorganizowania tego typu przedsięwzięcia. Dziękujemy rodzicom za wysoką frekwencję i przyjęcie zaproszenia na zajęcia otwarte. (MZ)