Wokół Mikołaja

5 miesiące temu

Jeśli ktoś chciałby pokusić się o stworzenie przepisu na wyjątkowy dzień dla przedszkolaków, powinien uwzględnić trzy punkty: zaprosić Mikołaja z prezentami, przygotować miejsce, w którym dzieci będą mogły nacieszyć się towarzystwem brodatego gościa w czerwono-białym stroju i dać najmłodszym czas na zabawę.
Tak właśnie upłynął nam 6 grudnia. Zdaniem dzieci – było super! Punktualnie o godzinie 9:00 do „Jedenastki” zawitał Mikołaj. Zasiadł na fotelu, przy kominku, w pięknej zimowej scenerii, a wszystkie grupy, kolejno, jedna po drugiej, śpiewały dla niego piosenki, dając wyraz swej radości z tego spotkania.
Mikołaj pozował do pamiątkowych zdjęć i wręczał dzieciom upominki (które wzięły ze sobą do domu), ale też worki wypełnione rozmaitymi zabawkami przeznaczonymi do przedszkolnych sal. Już sam moment ich rozpakowania był źródłem ogromnej radości! Później zaczęła się zabawa, która trwała do końca tego niezwykłego dnia.
Środa 6 grudnia z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych podopiecznych. Wielu z nich nie ukrywało, że nie mogło spać z przejęcia i w noc poprzedzającą  spotkanie z Mikołajem i w tę, która nastąpiła po dniu pełnym wrażeń. Radość dzieci wypełniła po brzegi przedszkolne mury, będąc potwierdzeniem tego, jak ważna na początkowym etapie życia jest zabawa, zwłaszcza, gdy ma się u boku przyjaciół. (MZ)