Campus LEGO

Nasza przygoda z LEGO trwa!
Grupy: "Misie", "Pszczoły", "Biedronki" i "Plastusie" w miesiącu listopadzie ponownie uczestniczyły w zajęciach manipulacyjno- konstrukcyjnych z użyciem popularnych klocków.. Celem tych zajęć było zapewnienie dzieciom możliwości rozwoju kreatywności, umiejętności logicznego myślenia, współpracy z innymi, oraz zdobywanie wiedzy przez zabawę i eksperymentowanie. Przedszkolaki miały do dyspozycji zestaw klocków z których próbowały budować przeróżne konstrukcje; dzieci młodsze - według własnego pomysłu, dzieci starsze - według pewnych wytycznych (zgodnie ze wzorem, instrukcją). Był też moment na to, by eksperymentować ze swobodnymi koncepcjami, różnymi kształtami, kolorami i wielkościami klocków. W trakcie zajęć wspierałyśmy przedszkolaki w wyrażaniu swojej kreatywności i dzieleniu się pomysłami z innymi.