Przedstawienie z morałem

5 miesięcy temu

23 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu wystąpili aktorzy z Agencji Artystycznej „Horyzont” z Krakowa. Wystawili dla dzieci spektakl pt. „Futerko jeżyka”. To bajka edukacyjna, której przekaz był dla dzieci bardzo czytelny: warto być sobą (bo każdy z nas jest najlepszą wersją samego siebie) i nie można oceniać innych po wyglądzie.
Krakowscy aktorzy „przenieśli” najmłodszych do lasu, gdzie ci mogli przeżywać przygody jeżyka Tuptusia, wiewiórki o imieniu Fistaszek i Chochlika, który sporo namieszał… Co ważne, artyści weszli w interakcję z przedszkolakami. Dzieci mocno się zaangażowały, więc miały swój czynny wkład w bieg wydarzeń. Doskonale się przy tym bawiły, a ich reakcje były bardzo żywiołowe!
Było to nasze pierwsze, ale z pewnością nie ostatnie spotkanie z aktorami z „Horyzontu”. Przekonaliśmy się bowiem, że przedstawienia w ich wykonaniu nie tylko uczą i wychowują, ale też są dla naszych podopiecznych źródłem ogromnej frajdy. (MZ)