Ku chwale ojczyzny

6 miesięcy temu

9 listopada 2023 r. późnym popołudniem w ogrodzie zapłonęło ognisko, wokół którego skupiły się dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i pracownikami Przedszkola nr 11, by zaśpiewać pieśni patriotyczne. W ten sposób nasza społeczność przyłączyla się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Wspólne wykonanie tych utworów połączyło biało-czerwoną nicią wszystkie obecne pokolenia, z jednej strony umożliwiając młodszym i starszym poczucie dumy z bycia Polakami, z drugiej - wspominanie dziejów własnej ojczyzny i narodowych bohaterów.
Nim to jednak nastąpiło, przedszkolaki same zaśpiewały kilka piosenek i wyrecytowały wiersze wprowadzające w niepodległościową tematykę.
Warto podkreślić, że (choć tego dnia po zapadnięciu zmierzchu panował listopadowy chłód) można było zagrzać się przy ognisku bądź popijając ciepłą herbatę. Najważniejsze jednak było to, że wszystkie serca pałały żarem miłości do ojczyzny.
Kolejnego dnia, tj. 10 listopada, odziani w galowe bądź biało-czerwone stroje, zgromadziliśmy się w sali grupy "Misie", by - zgodnie z kilkuletnią tradycją - wspólnie wykonać hymn państwowy. Punktualnie o 11:11 zaśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". (MZ)