100- lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dawniej o patriotach mówiło się, że są gotowi walczyć w obronie granic ojczyzny, a nawet umrzeć za nią. Dziś nie musimy poświęcać życia, bo Polska nie toczy wojny z żadnym krajem. Swój szacunek możemy okazywać przez wywieszenie flagi, przypinanie na piersi biało-czerwonych kotylionów, udział w uroczystościach. Dziś dzieci razem z rodzicami i kadrą pedagogiczną świętowały 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biły rekord odpowiadając na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej wspólnie odśpiewując Hymn              o godzinie 11:11. Starszaki przedstawiły dla zebranych montaż słowno- muzyczny. Uroczystość rozpoczęły krokiem poloneza, przedstawiły postać marszałka Józefa Piłsudskiego, wyśpiewały swą miłość i przywiązanie do Polski w piosenkach. Było podniośle wzruszająco i radośnie. Kolory bieli i czerwieni dominujące                w inscenizacji przypomniały wszystkim o polskich symbolach narodzowych.