Oceanarium

W dniu 23 października w naszym przedszkolu pojawiło się Mobilne Oceanarium „Jupiter”, które zabrało dzieci w niezwykłą podwodną podróż. Zanim jednak to nastąpiło każda z grup miała możliwość podziwiania wielu podwodnych eksponatów, np. modeli ryb, zębów rekina, rozgwiazdy, koralowców i różnorodnych muszli. Pani prezentująca te dary oceanu wygłosiła pogadankę na ich temat. Przedszkolaki miały możliwość posłuchania szumu oceanu z muszli, dotknięcia zębów rekina oraz wszystkich pozostałych eksponatów. Następną atrakcją było wejście do specjalnej kopuły ustawionej w jednej z sal przedszkolnych. Wyświetlono tam  prezentacja 3D, dzięki której można było odnieść wrażenie, że jest się na dnie oceanu. Będąc w kopule dzieci zobaczyły wielu fascynujących mieszkańców raf koralowych, np. żółwia morskiego, płaszczkę, ośmiornicę, rekina. W czasie trwania pokazu dzieci miały bardzo dużo różnorodnych pytań na które oczywiście otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. To była bardzo ciekawa, pełna pozytywnych wrażeń podróż, która na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.