Spotkanie z Policjantem

2 października do naszego przedszkola przybyło z wizytą dwóch policjantów ze stalowowolskiej komendy. Tematem spotkania było przypomnienie i utrwalenie dzieciom zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w drodze do przedszkola. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały tego, co panowie mówili. Policjanci wytłumaczyli w jaki sposób należy się zachować podczas kontaktu z osobami obcymi oraz do kogo zwracać się w sytuacji zagrożenia. Przypomnieli też jaki jest numer alarmowy oraz to, że na taki numer dzwoni się tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. Na zakończenie dzieci obejrzały krótki film w którym przedstawione zostały wszystkie zasady bezpieczeństwa o których mówili wcześniej policjanci. Uzyskana wiedza na pewno przyda się wszystkim naszym przedszkolakom.