Mobilne planetarium

We wtorek 17.04.2018r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium "Mój kosmos." Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny.Pokaz dla każdej grupy osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścień Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet i deszczem meteorytów. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć animację o życiu dinozaurów. Pokaz dostarczył dzieciom wiele kosmicznych wrażeń.