Sztuka metodą projektu

rok temu

Praca metodą projektów w przedszkolu aktywizuje wszystkie dzieci na różnym poziomie rozwoju, pobudza do myślenia, uczy zastosowania wiedzy w praktyce i dzielenia się informacjami z innymi a także uczy pracy zespołowej. Dzieci uczą się poprzez działanie, bezpośrednie doświadczanie wszystkimi zmysłami. Wybór tematu zawsze jest zależny od zainteresowań dzieci i odnosi się do ich doświadczeń życiowych. Dzieci wspólnie
z nauczycielem wybierają formę pracy i swoją aktywność.
Grupa "Plastusie" przez tydzień pracowała metodą projektu pt. "Kontynenty i ich mieszkańcy". Dzieci zostały podzielone na 4 grupy. Każda z grup realizowała  poszczególne etapy. Na zakończenie prac odbyła się prezentacja poszczególnych kontynentów i wystawa. Metoda ta jest jedną z najlepszych metod aktywizujących. Dzieci zgłębiając określony temat, współpracują ze sobą, odkrywają świat wszystkimi zmysłami, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe wiadomości, rozwijają swoją twórczość i kreatywność, a co najważniejsze w tym wieku, doskonale się przy tym bawią.