Dzień Dziecka na sportowo

2 czerwca 2021, z okazji Dnia Dziecka, w ramach uwieńczenia programu "Zdrowy przedszkolak" (realizowanego w bieżącym roku), w ogrodzie naszej placówki odbyła się Olimpiada Sportowa. Uczestniczyły w niej wszystkie dzieci. Powstało pięć drużyn. Każda miała inne barwy (Krasnale – kolor biały, Misie – zielony, Pszczoły – żółty, Biedronki – czerwony, Plastusie – niebieski) i okrzyk zagrzewający do uczciwej rywalizacji. Na początku wszystkich sportowców powitała Pani Dyrektor, zaś Panie prowadzące imprezę zapoznały zawodników z symbolami olimpijskimi (flaga, znicz i hymn) oraz z przebiegiem poszczególnych konkurencji. Tych było pięć, każdą przygotowywała inna grupa. Warunkiem ukończenia olimpiady było zaliczenie przez każdą drużynę wszystkich pięciu dyscyplin. Nim jednak do tego doszło, Pani Dyrektor (przy dźwiękach hymnu olimpijskiego) „zapaliła” znicz, który wraz z flagą górował nad całym przedszkolnym ogrodem. Potem nastąpiła prezentacja poszczególnych drużyn, a po niej uroczysty przemarsz. Na czele każdej grupy szli chorąży, dumnie dzierżący grupowe transparenty z logo i nazwą danej „reprezentacji”. W końcu, po odbyciu rozgrzewki, dzieci przystąpiły do sportowych zmagań. Za zadanie miały: trafić woreczkiem do kosza, wziąć udział w przeciąganiu liny, zaliczyć spacer kelnera (z tacą pełną piłeczek) i slalom wokół pachołków, a także kopnąć piłkę tak, by ta wpadła do bramki. Było mnóstwo emocji i radości! Najważniejsze bowiem stały się nie same wyniki, lecz ruch i czysta frajda. Wszyscy stawili czoła przygotowanym wyzwaniom, więc w nagrodę otrzymali pamiątkowe medale. Następnie był czas na sesję zdjęciową na tle okolicznościowego baneru i flagi olimpijskiej. Gdy olimpiada dobiegła końca, dzieciom wcale nie było spieszno do powrotu w przedszkolne mury. Zabawa na świeżym powietrzu trwała więc nadal. W końcu „każde dziecko o tym wie: chcesz być zdrowy – ruszaj się!”