Witaminy w doniczce

W drugim tygodniu marca dzieci z grupy Krasnale zamieniły się w małych ogrodników; sadziły cebulę, groch oraz siały owies i rzeżuchę. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem bulw i nasion: ich budową, kolorem, kształtem, fakturą, zapachem oraz etapami ich sadzenia. Wspólnie nazwały narzędzia ogrodnika i, postępując według wskazówek nauczyciela, ustaliły, co jest niezbędne do wzrostu roślin. Odpowiednio przygotowane dzieci (wszystkie zostały wyposażone w rękawiczki), zabrały się za pracę. Na koniec "Krasnale" obiecały codziennie podlewać i dbać o rośliny oraz obserwować ich wzrost. Dzieci nie mogą się doczekać, kiedy będą mogły zjeść kanapki z wyhodowanym przez siebie pysznym i zdrowym szczypiorkiem.