W tym roku obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym dnia 8 listopada wszystkie dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola zebrali się w jednej sali aby wspólnie świętować to ważne dla Polaków święto. Podczas tego spotkania przybliżona została krótka historia święta odzyskania niepodległości oraz postać Józefa Piłsudskiego – osoby, która odegrała bardzo ważną rolę w kształtowaniu historii Polski. Równo o godzinie 11.11 wszyscy obecni usłyszeli od Pani Dyrektor wezwanie: „do hymnu” po czym odśpiewaliśmy wszystkie 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Nasze przedszkole tym samym wzięło udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Ten dzień przeżyliśmy jak prawdziwi patrioci – z uśmiechem na twarzy i z wysoko podniesionym czołem.