Przedświąteczny czas

Choć ostatnie dni dzielące nas od Bożego Narodzenia zostały w naszym przedszkolu zdominowane przez pandemię, robiliśmy, co w naszej mocy, by stworzyć świąteczną atmosferę.

Ubieraliśmy choinki, robiliśmy ozdoby, dekorowaliśmy sale, opowiadaliśmy o tradycjach związanych z grudniowymi świętami… Z największym entuzjazmem ze strony dzieci spotkało się jednak pieczenie i zdobienie pierniczków. Do unoszących się w powietrzu korzennych woni dodaliśmy jeszcze zapach pomarańczy! Wystarczyło wycisnąć sok z tych jakże zdrowych owoców. Przedszkolakom bardzo smakowała taka „witaminowa bomba”!

W piątek, 18 grudnia, natomiast miała miejsce uroczysta wigilia. W temat wydarzeń, które rozegrały się przeszło 2000 lat temu w Betlejem, Dzieci zostały wprowadzone przez nagranie z jasełek, które rok wcześniej zostały wystawione w naszym przedszkolu. Po tym zjedliśmy wspólny obiad, składający się z potraw znanych z wigilijnego stołu. Przy ogromnym, elegancko nakrytym stole wszystko smakowało jeszcze bardziej.

Pozostaje nam wierzyć, że w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się podobnymi chwilami w szerszym gronie. Tego sobie i Wam, Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice, szczerze życzymy!