"Wmiksuj się"

W dniu 29 października dzieci z grupy MISIE i BIEDRONKI odwiedziły Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, gdzie wzięły udział w lekcji muzealnej w oparciu o wystawę interaktywną "Wmiksuj się." Tematem wystawy był świat dźwięków. Dzieci poznawały ich naturę i eksperymentowały z dźwiękami, odwiedzając poszczególne stanowiska, składające się na tę ekspozycję. I tak na stanowisku "Wykrzycz się" przedszkolaki mogły zmierzyć siłę swojego głosu, krzycząc do woli do specjalnego mikrofonu. Z kolei na stanowisku "Klej nuty" tworzyły muzykę, przeobrażając się na chwilę w DJ'a dyskoteki. Ogromną radość sprawiło dzieciom granie klapkiem  (stanowisko "Organy bum, bum"), a także sprawdzanie za pomocą specjalnych słuchawek i mikrofonów, jak brzmi ich głos w jaskini, na sali koncertowej itp. (stanowisko "Echo"). Odwiedzając stanowisko "Serdeczny bit" mogły zobaczyć i usłyszeć na bębnie rytm swojego serca podłączonego do pulsometru. Mogły też ugryźć dźwięk, korzystając ze specjalnych rurek na stanowisku "Zgryź nutkę." Drugą część lekcji stanowiły warsztaty, podczas których dzieci wykonywały pomysłowy telefon, łącząc 2 kubki plastikowe kawałkiem sznurka. Pobyt w Muzeum dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń i wiele radości.