Powitanie jesieni w leśnym "Ciemnym Kącie"

Aby zainaugurować panowanie nowej pory roku - jesieni, odwiedziliśmy leśny "Ciemny Kąt." Celem naszej wyprawy była integracja dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkola oraz zapoznanie ich ze zmianami zachodzącymi w świecie roślin i zwierząt jesienią w lesie. W pierwszych krokach dzieci udały się na spacer ścieżką edukacyjną, by szukać śladów jesieni i wzbogacić o jej "dary" swoje kąciki przyrodnicze. Potem przyszedł czas na posiłek i wspaniałą zabawę. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu miłych wrażeń. Obserwacja naturalnego środowiska roślin i zwierząt leśnych wzbogaciła ich wiedzę z zakresu przyrody. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, tak by nie ucierpiała leśna przyroda i zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły również, że las to wspaniałe źródło świeżego powietrza.