Warsztaty pt. "Cztery żywioły - ziemia"

27 marca dwoje przedszkolaków z grupy Biedronki – Zosia i Patryk uczestniczyło w międzyprzedszkolnych warsztatach pt. „Cztery żywioły – Ziemia”, których organizatorem było Przedszkole nr 9 w Stalowej Woli. To już trzecie tego typu spotkanie. W poprzednich latach tematem warsztatów były takie żywioły jak: woda i powietrze. Dzieci biorące udział w warsztatach stworzyły z piasku kinetycznego warstwy skorupy ziemskiej, poszukiwały kości dinozaurów, kruszyły skały w celu odnalezienia kryształów oraz mogły zaprogramować drogę robota, który jeździł po wyznaczonej trasie ze zmienną prędkością. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci stworzyły wspólnie mandalę z darów ziemi. Jako podziękowanie za udział w warsztatach dzieci dostały imienne dyplomy i drobne upominki, a każde przedszkole otrzymało dyplom oraz sadzonkę dębu pochodzącą z wyselekcjonowanych żołędzi dębu „Bartek”.