Spotkanie z panią dietetyk

We wtorek 5 marca do naszego przedszkola przybyła Pani Dorota Cieśla – dietetyk ze stalowowolskiego Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie. Pani Dorota odwiedziła dwie najstarsze grupy czyli "Biedronki" i "Plastusie." Podczas wizyty pani dietetyk opowiedziała o wpływie tego, co jemy na nasze zdrowie i nasz wygląd. Na przykładzie piramidy zdrowego żywienia dokładnie wytłumaczyła, że niektórych produktów powinniśmy jeść więcej a innych trochę mniej. Wspomniała też o aktywności fizycznej, która jest u dzieci coraz niższa, a powinna być bardzo ważnym elementem życia każdego człowieka.  Aby sprawdzić wiedzę naszych przedszkolaków na temat  zdrowego odżywiania Pani Dorota przygotowała dla nich zagadki, których rozwiązaniem była nazwa owocu lub warzywa.  Na zakończenie spotkania dzieci wykonały Piramidę Żywienia, która została umieszczona w holu, na tablicy dla rodziców.