Jaszczur & Przyjaciele

W listopadzie po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu naszą ulubioną "muzyczną drużynę." Spotkania z muzykami służą między innymi budzeniu zamiłowania do muzyki, kształtowniu umiejętności słuchania muzyki i śpiewania piosenek oraz wrażliwości muzycznej, Dzieci nie tylko poznają nazwy instrumentów, ich pochodzenie i brzmienie, ale również mają okazję dotknąć ich i spróbować na nich grać. Panowie odwiedzają nasze przedszkole w ramach realizacji naszego programu autorskiego z zakresu edukacji muzycznej                        pt. "Przedszkolne muzykowanie." Tym razem panowie odwołali się do obchodzonej niedawno setnej rocznicy odzyskania niepodległości prze Polskę. Piosenki patriotyczne  i hymn państwowy śpiewaliśmy wspólnie przy akompaniamencie pianina. Poznawaniu nazw nowych instrumentów klawiszowych (syntezator, keytar) towarzyszył element humorystyczny, dlatego było i podniośle i i wesoło.