Misie z wizytą w bibliotece

Grupa 4- latków wybrała się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli.
Dzieci z grupy „Misie" zostały wspaniale przyjęte w Oddziale dla Dzieci, gdzie pracujące tam Panie niezwykle ciekawie omówiły swoją pracę. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do wypożyczania książek i częstego odwiedzenia biblioteki wraz z rodzicami. Maluchy z ochotą słuchały czytanych książeczek, kolorowały i bawiły się w "osiołkową ciuciubabkę". Miały również okazję samodzielnie obejrzeć wiele książek, co sprawiało im ogromną przyjemność. Jak podkreślają wychowawcy i nauczyciele wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom na co dzień.