Spektakl "O kocie w butach przy wesołych nutach"

Dzieci ze starszych grup obejrzały w MDK widowisko muzyczne pt. „O kocie w butach przy wesołych nutach”, w wykonaniu aktorów z "Tetru moich marzeń" z Chorzowa. Spektakl został przygotowany na podstawie baśni Charles’a Perrault’a.  Opowiadał o pewnym młynarzu, który pozostawił w spadku swoim synom młyn, osła i kota. Najmłodszy syn otrzymał kota i trapił się bardzo co ma z nim zrobić, ale kot pocieszył go, obiecując chłopcu pomoc w jego niedoli. Spektakl przeplatany muzyką z wyjątkową scenografią i kostiumami przeniósł widzów w baśniową atmosferę. Aktorzy bardzo szybko nawiązali kontakt z młodymi widzami. Zapraszali dzieci do udziału w niektórych scenach, a wszystkich do żywego reagowania na historie przytrafiające się scenicznym bohaterom. Bajka miała charakter edukacyjny i wychowawczy, uczyła o zaradności życiowej, o niesieniu pomocy innym.