Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej

Dnia 5.05.2017r. dzieci z grupy "Biedronki i "Plastusie" udały się do pobliskiej Publicznej Biblioteki. Wizyta ta była bardzo szczególna, ponieważ każde dziecko po powtórzeniu uroczystej przysięgi zostało pasowane na czytelnika biblioteki.                   Na pamiątkę pasowania każdy otrzymał dyplom i kolorowy emblemat. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom "list do książki",    w którym zawarte były informacje, jak dbać o książkę oraz prośby, aby książek nie brudzić i nie niszczyć, bo wtedy posłużą jeszcze innym czytelnikom. Dzieci zostały też oprowadzone po czytelni i wypożyczalni. Dowiedziały się, jak można zostać czytelnikiem biblioteki, jak zakłada się kartę biblioteczną oraz jakie są zasady korzystania z czytelni i wypożyczalni. Każdy miał też możliwość obejrzenia różnych książek oraz zapytania Pani bibliotekarki o interesujące go rzeczy dotyczące funkcjonowania biblioteki. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w takim miejscu, jednak na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały Paniom bibliotekarkom, że wrócą tu razem z rodzicami.