W naszym ogrodzie...

Ruch na świeżym powietrzu nie tylko pomaga zapobiegać kłopotom, których źródłem jest siedzący tryb życia. U dzieci w wieku przedszkolnym aktywność fizyczna pobudza także dojrzewanie układu nerwowego i układu krążenia a także reguluje i poprawia wydolność układu oddechowego. Ruch jest także istotnym czynnikiem pobudzającym rozwój psychiczny naszych pociech. Podczas spaceru i szaleństw na placu zabaw dzieci wspólnie poznają świat, uczą się od siebie nawzajem, zdobywają bezcenną dla życia w społeczeństwie umiejętność – współdziałania w grupie. Żaden program telewizyjny ani gra komputerowa nie dostarczą im tego typu doświadczeń. Dlatego ciesząc się cudowną wiosną, chętnie spędzamy czas w naszym przedszkolnym ogrodzie, gdzie możemy biegać, grać w piłkę, malować kredą, puszczać bańki mydlane huśtać się i zjeżdzać na zjeżdżalni.