Mały ratownik

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach projekty "Mały Ratownik". Młodsze grupy z pomocą pani ratownik wykonały pierwsze samodzielne opatrunki, na kończynach i głowach misiów, lalek oraz kolegów. Starszaki miały okazję wykonać masaż serca na fantomach, przypomniały jakie są numery ratunkowe i ćwiczyły prowadzenie rozmowy z dyżurnym pogotowia. Pani ratownik rozmawiała z dziećmi na temat zasad bezpiecznej zabawy w przedszkolu i w domu. Okazało się, że przedszkolaki znają zasady bezpiecznego zachowania się podczas różnych sytuacji. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy i magnesy z numerami alarmowymi.