W listopadzie grupa "Krasnale" celebrowała uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsze bardzo ważne wydarzenie w życiu maluszków, które na długo pozostanie w ich pamięci.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia programu artystycznego, w którym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej wszyscy złożyli przyrzeczenie. Obiecali zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplom, worek na rzeczy osobiste z własnym imieniem, słodką niespodziankę i soczek do picia. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć: Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!